Architektura 21szego wieku : Recenzja: Common Ground w płynnym mieście Matt Hern

AK Press Ground w płynnym mieście: Eseje w obronie miejskiej przyszłości przez Matt Hern to zbiór dziesięciu esejów o przyszłości życia w mieście.
czy żyjąc ogólnie.
z bardzo specyficznymi przykładami wywodzącymi się z jego miasta zamieszkania, Vancouver i jego związku z licznymi miastami, które odwiedził.
Hern odniósł się do sukcesów i pułapek Vancouver, stosunkowo młodego miasta, poprzez krytyczną soczewkę dziesięciu miast, z których każdy jest punktem wyjścia do eseju.
Każde miasto daje Hernowi wgląd w strukturę miast w przyszłości wraz z odniesieniami do tego, jak Vancouver radzi sobie z własnym rozwojem: jego historią, tożsamością miejską, podziałem przestrzeni publicznych, prywatyzacją środowiska naturalnego, jego gęstością i działaniami że chce wspierać swoich mieszkańców.
Wróć po przerwie, aby uzyskać więcej informacji na temat tego zbioru esejów.
Piękno tej książki jest bardzo elastyczne i dostępne.
Jak wspomina autor we wstępie, eseje można czytać w kolejności lub poza kolejnością.
Każdy esej jest mikrokosmosem idei o życiu miasta i obywatelskich obowiązkach jego obywateli; każdy z nich wprowadza nową warstwę informacji na wiele skal: lokalną, regionalną i globalną.
Podkreślają obowiązki mieszkańców, liderów społeczności, decydentów i planistów miejskich, dzięki czemu są oni łatwo dostępni dla czytelników z dowolnego punktu widzenia, aby odnieść te pomysły do własnego miasta.
miejskie, podmiejskie lub wiejskie.
W sercu każdego eseju Hern pyta, jaki jest katalizator, który ożywia miasto; co sprawia, że miasto można rozkoszować się życiem.
Poszukuje inspirujących ludzi do rozkwitu kulturowego i społecznego oraz czy jest funkcją przestrzeni fizycznej, która rozwija się z czasem w mieście.
Hern wierzy w ekologiczną równowagę gęstych miast, w których współistnieje życie, praca i rozrywka.
Wskazuje na przykład w Nowym Jorku, zwłaszcza że w większości dzielnic posiadanie samochodu jest bardziej kłopotliwe niż atut, transport publiczny jest tak widoczny, a udogodnienia są w odległości spaceru.
Chociaż książka ta została opublikowana w 2008 r., Pomysły Hern a są dalekie od dat, a podobne podejścia są obecnie omawiane przez urbanistów, projektantów i liderów społeczności.
Hern argumentuje za gęstością i ponowną lokalizacją zasobów, które tworzą obraz miasta, które jest samowystarczalne, rozwija się organicznie w odpowiedzi na potrzeby swoich mieszkańców i stale ewoluuje, aby dostosować swoją populację do kontroli nad zużyciem materiałów.
dobra.
Eseje te zapewnią każdemu czytelnikowi świeże spojrzenie na ideały miejskiego środowiska.
Są pełne inspirujących opowieści o małych ruchach społeczności, rozwoju odpowiedzialności społeczności i obecności w sąsiedztwie, które mogą rozwinąć się w mieście, w którym fizyczna przestrzeń bezpośrednio odpowiada na potrzeby jej mieszkańców, i pozwala im na działanie, przekształcając je w centrum aktywności kulturalnej poprzez akrecję i ewolucję.
O Mattie Henie ze swojej strony internetowej: Matt mieszka i pracuje w East Vancouver ze swoim partnerem i córkami, gdzie współkierował Purple Thistle Center i założył Dzień Wolnego Samochodu w Vancouver.
Jego książki i artykuły zostały opublikowane na wszystkich sześciu kontynentach, przetłumaczone na dziesięć języków i kontynuuje wykłady na całym świecie.
Posiada tytuł doktora Urbanistyki i wykłada na SFU.
[przypisy: tynkowanie ręczne, butadien, cena cementu za tonę ]

Powiązane tematy z artykułem: butadien cena cementu za tonę tynkowanie ręczne