Budownictwo wczoraj i dzis : Gwathmey Siegel: Wystawa inspiracji i transformacji

Gwathmey House and Studio /.
Gwathmey Siegel and Associates Architects Od 14 listopada do 27 stycznia w galerii Yale School of Architecture odbywa się wystawa inspiracji i transformacji Gwathmey Siegel: pierwsza wystawa muzealna poświęcona dziełu Gwathmey Siegel and Associates Architects, jednej z najbardziej wpływowe firmy architektoniczne okresu nowożytnego.
Wystawa jest darmowa i otwarta dla publiczności.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Dzięki oryginalnym rysunkom architektonicznym, historycznym projektom, szkicom, reprodukowanym rysunkom, modelom, zdjęciom i pokazom slajdów wystawa analizuje ścisły związek między sztuką i architekturą w ośmiu projektach mieszkalnych i instytucjonalnych prowadzonych przez firmę.
Podkreślono pięć przykładów przejściowych: Dom i studio Gwathmeya (1965-67), w Amagansett, Nowy Jork; the de Menil Residence, w East Hampton, New York (1983); Rezydencja Bechtler, w Zumikon, Szwajcaria (1993); Glenstone, Potomac, Maryland (2006); oraz renowację i restaurację Yale School of Architecture – Paul Rudolph Hall (dawniej znany jako Art + Architecture Building), z dodatkiem Centrum Historii Historii Sztuki im.
Jeffrey a Loria (2008).
Inne projekty instytucjonalne obejmują renowację i remont Whig Hall, Princeton University (1973); remont i aneks Muzeum Guggenheima, Nowy Jork (1992); oraz dodatek do Fogg Museum, Harvard University (1991).
Oprócz materiałów związanych z konkretnymi projektami, Gwathmey Siegel: Inspiration and Transformation zawiera również artefakty i dokumenty z osobistych kolekcji architektów.
Należą do nich takie przedmioty, jak album z notatkami Gwathmeya z jego rodzinnej wycieczki po Europie w 1949 r.
50 i jego notatnik Fulbrighta Granta z 1962 r.
63, a także wybór jego pracy studenckiej – unikalnej dla prezentacji School of Architecture – że odzwierciedla czas spędzony w Yale na studiach u Paula Rudolpha.
Łącznie te i inne materiały osobiste uwydatniają wystawę na temat roli dzieł sztuki w konkretnych projektach, ujawniając niektóre z szerszych kulturowych prądów występujących w amerykańskiej modernistycznej architekturze.
Prezentacja wystawy w School of Architecture jest zbieżna z przybyciem pracowni Gwathmey Siegel and Associates Architects w Departamencie Rękopisów i Archiwum Biblioteki Uniwersytetu Yale.
Wystawa została zorganizowana przez Cameron Art Museum w Wilmington w Północnej Karolinie, gdzie była prezentowana od czerwca 2009 do stycznia 2010.
Kuratorem był Douglas Sprunt, były asystent architekta i projektanta w Cameron.
Wystawę w Yale organizuje Brian Butterfield, dyrektor wystaw w Yale School of Architecture.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
[więcej w: cena cementu za tonę, stolik kawowy allegro, tynkowanie ręczne ]

Powiązane tematy z artykułem: cena cementu za tonę stolik kawowy allegro tynkowanie ręczne