Architektura 21szego wieku : AD Recommends: Best of the Week

Oto pięć naprawdę interesujących projektów, które mogłeś przegapić w zeszłym tygodniu.
Sprawdź je wszystkie i dołącz do dyskusji w komentarzach po przerwie.
Muzeum Historii Wojskowego w Dreźnie / Daniel Libeskind Dekadę po powstaniu kultowego Muzeum Żydowskiego Daniela Libeskinda w Berlinie otworzy się niemieckie muzeum zaprojektowane przez Libeskinda.
Muzeum Historii Wojskowego Drezna.
Projekty są bardziej podobne, niż się pojawiają.
Oba zestawiają agresywnie awangardowy design z zdecydowanie pre-modernistycznymi strukturami.
Oba wymagają odnowionej emocjonalnej i intelektualnej koncentracji na historii.
Obaj próbują zrozumieć, że wydaje się to bezsensowne.
wojny, przemocy, zniszczenia i nienawiści (czytaj więcej.) iGuzzini Illuminazione Hiszpania Główna siedziba / MiAS Arquitectes iGuzzini nie należy do ziemi, na której siedzi.
Podobnie jak balon, aerostat Leonidowa, będzie próbował uciec z tego świata, szukając nowego nieba.
Będzie opisywać warunki światła, naturalne i sztuczne, w jego wnętrzu będzie odnosić się do jego źródeł, uznając geometryczny porządek, ale przede wszystkim będzie chciał rozmawiać z nami o aspiracjach (czytaj więcej.) Pobyt Residence / Studio Loop 3 piętrowy dom położony jest na typowej gęstej dzielnicy mieszkalnej w Tokio i zaprojektowany dla rodziny z noworodkiem.
Szerokie 4,5 m (15 stóp) i wąskie miejsce o długości 13,5 metra (45 stóp) zostały umieszczone pomiędzy 3 piętrowymi domami.
Rodzina zażądała następujących programów; miejsce parkingowe, pomieszczenie do prania w pobliżu głównej sypialni, dwa pokoje do nauki dla pary, pokój dzienny dzielący japoński pokój do prac domowych, spiżarnia do kuchni, taras na dachu i mnóstwo dziennych świateł i wiatrów w przestrzeni kosmicznej ( czytaj dalej.) Cobogó House / Marcio Kogan Światło obfitego tropikalnego Słońca pada na białą bryłę najwyższego piętra domu, przenikając przez otwory wydrążonych elementów i zakrywając podłogę wnętrza.
Tak więc, projekt spatialized koronki powstaje z cieni i promieni słonecznych (czytaj więcej.) The Mashrabiya House / Senan Abdelqader The.
Mashrabiya House.
znajduje się w arabskiej palestyńskiej wiosce Beit Safafa między Jerozolimą a Betlejem.
Dom zaprojektowano jako współczesną reinterpretację tradycyjnych elementów arabskiej architektury żywiołu, oferując jednocześnie nowe i pomysłowe rozwiązania dla przekształcania społecznego i kulturowego krajobrazu wsi na krawędzi urbanizacji (czytaj dalej.)
[patrz też: instalacje elektryczne cennik, kocioł z zamkniętą komorą spalania, olx wronki ]

Powiązane tematy z artykułem: instalacje elektryczne cennik kocioł z zamkniętą komorą spalania olx wronki