Architektura 21szego wieku : Propozycja uczelni wyższej Uniwersytetu w Porto / BEZPŁATNE + OODA

Dzięki uprzejmości FREE + OODA Architecture często uważa się społeczną sztukę dostosowania funkcji, która poszukuje ukrytej idei trwałości i formalnej spójności.
Zwykle powoduje to zapotrzebowanie na stworzenie, które podtrzymuje postęp czasu w postawie przetrwania i dojrzewania.
Jednak w związku z tą interwencją firm architektonicznych FREE i OODA, integracja i krajobraz miejski budynku opierały się na świadomości bezpośrednich relacji, jakie strona ma z dziełami uznanych na całym świecie architektów (SANAA i Alcino Soutinho) oraz zgodnie z niejednorodność otaczającej tkanki miejskiej.
Tak więc budynek przyjmuje swoją tożsamość, ale celowo cicho i w sposób ciągły z preegzystencją.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Budynek reaguje na środowisko miejskie w organizacji jego programu, biorąc pod uwagę, że z jednej strony pomieszczenia publiczne są usytuowane po stronie ulicy, az drugiej bardziej prywatne pomieszczenia znajdują się na części budynku zwróconej w stronę budynku.
po przeciwnej stronie, gdzie znajduje się obiekt sportowy i istniejący park.
Dzięki uprzejmości FREE + OODA Dostęp do budynku odbywa się od centrum i jest kontrolowany przez front office i recepcję w centralnej podwójnej wysokości, która jest uważana za zawias między dwoma poziomami.
W holu audytorium, po wejściu, znajduje się restauracja i kawiarnia, które służą jako wsparcie dla określonych wydarzeń lub koktajli.
Dzięki uprzejmości FREE + OODA Na powyższym poziomie, sale lekcyjne znajdują się po przeciwnych stronach zakładu, w celu promowania i zwiększenia krzyżowego obiegu w budynku, który ma na celu stworzenie klimatu wymiany i gromadzenia się uczniów i nauczycieli.
Właśnie dlatego korytarze są bardziej hojne i szerokie, dzięki czemu można wykorzystać relacje i networking w opracowywaniu / omawianiu projektów, które zaczynają się w szkole, nawet dla studentów MBA.
projekt strony Architekci: FREE / Fernando Romero + OODA Lokalizacja: Porto, Portugalia Zespół projektowy: ZA DARMO.
Fernando Romero, Sergio Rebelo, Astrid Rovisco Suzano, Andreia Teixeira, Hector Romero; OODA.
Diogo Brito, Rodrigo Vilas-boas, Francisco Lencastre, Francisca Lopes dos Santos Status: Międzynarodowy konkurs Inżynieria: GEG, Porto
[więcej w: frakcje ropy naftowej, cena cementu za tonę, cena cementu za tonę łazienkowe ]

Powiązane tematy z artykułem: cena cementu za tonę frakcje ropy naftowej program do projektowania elewacji