Nowoczesna architektura : W toku: Nowy teatr Equilibre / Dürig AG

Dzięki uprzejmości Dürig AG Architekci: Dürig AG Miejsce: Fryburg, Szwajcaria Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Dürig AG Projekt jest wynikiem konkursu wygranego w 2001 roku na nowy teatr w centrum Fryburga.
Projekt zostanie ukończony pod koniec 2011 roku, a jego audytorium zapewni 700 miejsc dla widzów.
+ 16 Forma budynku pojawiła się z dwóch powodów: po pierwsze ze względu na ograniczenia przestrzenne w istniejącym już kompleksie kinowym pod ziemią, gdzie nowy budynek miał zostać zbudowany na górze, a po drugie z wysiłku, aby pozostawić jak najwięcej wolnej przestrzeni bez przeszkód.
parter, tworząc dwie duże i atrakcyjne otwarte przestrzenie publiczne w tym samym czasie.
Osiąga się to poprzez zredukowanie powierzchni budynku do minimum dzięki dwóm dużym sekcjom budowlanym, wysuniętym z wieży centralnej; wspornik w kierunku miasta zawiera przede wszystkim sale prób i biura administracyjne, drugi z widokiem na park i nacięcie rzeki przepływającej przez miasto, a także widownię z lekko nachylonym spodem nad przestrzenią publiczną.
Na parterze jest tylko foyer i wieża sceny nad nim.
Budynek ma duże otwory na wąskich bokach w kierunku miasta i parku i prawie nie ma okien na podłużnych fasadach.
Na poziomie gruntu foyer otwiera się z obu stron na kwadraty.
Sale prób i bar, który znajduje się pod salą widowiskową i który pozwala na hojne widoki na górskie szczyty, mają do czynienia z dużymi oknami rozciągającymi się na całej szerokości budynku.
Dzięki uprzejmości Dürig AG Skład konstrukcyjny budynku odpowiada unikalności jego ogólnej formy.
Budynek jest podtrzymywany przez dużą ramę portalową na jej przekroju poprzecznym, która jest wykonana z konstrukcyjnej mieszanki żelbetowej i stalowej.
Po obu podłużnych stronach budynku publiczność jest prowadzona w górę do audytorium na schodach, które są wsuwane w głębokość ramy konstrukcyjnej po każdej stronie.
Dzięki uprzejmości Dürig AG Silna i hojna forma nowego teatru w połączeniu z jego funkcją publiczną jest nie tylko wizytówką miasta, ale także całego regionu, zarówno pod względem architektury, jak i znaczenia kulturowego.
Sekcja dzięki uprzejmości Dürig AG Plan
[hasła pokrewne: cement cena za tonę, hurtownia elektryczna piaseczno, kolektory słoneczne cena ]

Powiązane tematy z artykułem: cement cena za tonę hurtownia elektryczna piaseczno kolektory słoneczne cena